Blog

 
 
 

Kontaktujte nás: +421 909 218 395 a +421 903 808 189 (Po - Pia: 9:30 - 17:30)

e-mail: objednavky@market24.sk , Otváracie hodiny: Po - Pia: 10:00 - 12:00 a 13:30 - 17:00. 

 
 
 
 
 
Úvod > Blog
 
 
 

Vybrať detské ležadlo nie je žiadna veda

Asi všetci rodičia sa zhodnú, že život s dieťaťom je niekedy naozaj vyčerpávajúci (na svete existuje iba pár žijúcich exemplárov rodičov, ktorí by pri bábätkách všetko stíhali a ešte k tomu aj boli perfektne oddýchnutí. A tí pravdepodobne tiež nie sú z tejto planéty). Takisto každý z vás určite pozná tie niekoľkohodinové snaženia sa o uspatie toho neunaviteľného drobca vo vašich rukách, ktorý z vás dokáže vysať aj tú poslednú štipku energie, čo sa vám podarilo počas noci nazbierať.

No keďže žijeme v 21. storočí, niekto veľmi múdry a vynaliezavý vymyslel hojdacie ležadlá a hojdačky, do ktorých môžete svoje dieťatko odložiť. Stačí vám, aby ste počkali na to, kým tieto magické vynálezy utíšia malé príšerky a vy si potom môžete užívať svoju chvíľkovú slobodu.

Ale ako si teda vybrať to správne detské ležadlo?

 


 

Celý článok...
 

Hracie deky otvárajú deťom nový svet

Keď sa dieťa narodí, otvorí sa pre neho úplne iný svet ako ten, ktorý doposiaľ poznalo počas deviatich mesiacov v bezpečí maminho bruška.  To, čo my bežne vidíme, bežne cítime, bežne počujeme je pre bábätko výnimočné a zároveň neznáme. Učí sa veci, ktoré my už dávno vieme a prídu nám prirodzené – napríklad to, ako máme čo chytiť; z akého sú veci okolo nás materiálu; čo sa stane, keď s tým niečím čosi urobíme.

Toto všetko malé deti počas svojich prvých mesiacov života spoznávajú a snažia sa veci správne zaradiť, preto je veľmi dôležité, aby im rodičia ponúkali dostatočné množstvo vnemov, vďaka ktorým si môžu zlepšovať svoju motoriku, učiť sa rozoznávať tvary a farby a veľa ďalšieho. Okrem toho, že vy ako rodič ste pre vaše dieťa najdôležitejším štartom do života, nájdu sa aj iné ideálne pomôcky.

K dôležitným patria aj detské hracie deky

 

Celý článok...
 

Ako si správne vybrať fusak na zimu, leto alebo na celý rok

 

 

Či chceme alebo nie, žijeme v oblasti našej planéty, kde sa ročné obdobia menia – aj keď posledné roky máme skôr pocit, že namiesto štyroch sú iba dve. A keďže zima dokáže byť niekedy naozaj mrazivá a nevyspytateľná, vie nás prepadnúť aj v iných ako zimných mesiacoch. Napríklad v marci. Dokonca pred pár rokmi aj v apríli.

Preto je dôležité, vybrať si ten správny fusak pre vaše dieťa. 

 


 

Celý článok...
 

Nový román Pôvod od Dana Browna našiel odpoveď na základné otázky

 

Dan Brown patrí momentálne medzi jedného z najznámejších a najpredávanejších autorov súčasnej literatúry. Preslávil sa až svojou štvrtou knihou, Da Vinciho kód, ktorá sa stala bestsellerom a zavŕtala jeho meno do povedomia nielen čitateľom, ale aj polovice sveta.

Okrem toho, že mnohí jeho diela milujú, nájdu sa aj kritici, pre ktorých je Brown nočná mora, ktorá ich v noci budí zo spánku svojimi názormi a hlavne písaním. Geoffrey Pullum sa vyjadril na Brownove písanie, že „nie je iba zlé; je zarážajúco, nemotorne, bezmyšlienkovo, takmer vynaliezavo zlé.“

 

Celý článok...
 

Horúca novinka od Casualplay - športový kočík Casualplay LOOPi

 

 

Značka Casualplay predstavila na veľtrhu Kind und Jungend v Kolíne svoj nový športový kočík LOOPi.

Casualplay Loopi je určený pre rodičov s možnosťou viacúčelového využitia a to bez toho, aby ste míňali na kočík veľa peňazí.

Vybrať si možete z 3 možností kolies / podvozku: Loopi City, Loopi Allroad, Loopi Running 

Celý článok...
 

„Aj ten najmenší človek dokáže zmeniť smer budúcnosti“ Bezpečie v pohodlí domova

 

 

Nový prírastok do rodiny prináša pre rodičov veľa radostí ale na druhej strane aj veľkú zodpovednosť. Na príchod dieťatka sa pripravujeme a hľadáme spôsoby ako mu zabezpečiť tú najlepšiu ochranu. V okamihu sa dieťa a jeho bezpečnosť stáva tou najdôležitejšou prioritou v našom živote

 

Celý článok...
 

Svetový fenomén menom Harry Potter – príbeh pokračuje

 

 

Na svete pravdepodobne nie je nik, kto by nepoznal fenomén Harry Potter. Nezáleží na tom, či sa vaša tvár rozžiari zakaždým, keď počujete niekoho v okolí spomenúť toto slávne meno, alebo len prižmúrite oči pri prehľadávaní vlastnej pamäte, pretože ‚áno, naozaj vám to niečo hovorí‘ – jednoducho viete, že niečo také existuje.

  

Celý článok...
 

Spoznajte Barcelonu s deťmi - ilustrovaný sprievodca od Casualplay

 

Casualplay miluje ísť s Vami von, a to je dôvod, prečo sme pripravili tohto sprievodcu ako objaviť Barcelonu s našimi maličkými!

 

Nie je to sprievodca ako každý iný, to je Albert Arrayas, ilustrovaný sprievodca!  Albert je mladý dizajnér z Barcelony s veľkými skúsenosťami. Je autorom: nástenných malieb, ilustrovaných albumov a dokonca aj časopisov! 

Veríme, že si to vychutnáte rovnako ako my.

 

Celý článok...
 

Tipy pre udržanie kočíka Casualplay Loop v dobrej kondícii

 

Prinášame Vám  Tipy pre udržanie kočíka Casualplay Loop v dobrej kondícii

 

Kočíky Loop patria medzi najnovšie modely značky Casualplay.

Na piesku, v snehu, počas dažďa, kočík plní svoj účel kdekoľvek budete. 

Celý článok...
 

Získajte kondíciu s kočíkom Vášho dieťaťa!

 

Byť zaneprázdnený doma so svojimi deťmi, Vám dáva perfektnú výhovorku prečo neísť do posilňovne. Je však dôležité cvičiť pravidelne a tiež cítiť sa dobre ako vo vnútri, tak aj zvonku. Ana Casares, osobná trénerka, matka 3 detí a autorka knihy "Mama triatlonistov" nám ukáže spolu s kočíkom Casualplay LOOP tajomstvo, ako sa dostať späť do formy.
 

Celý článok...
 

Čo môžete urobiť aby ste zahnali nudu u detí ? 5 originálnych nápadov

 

Prinášame Vám  5 originálnych nápadov čo môžete urobiť, aby ste zahnali nudu u detí.

Nemôžete vždy ísť von alebo na výlet. Niektoré víkendy sú jednoducho také, že ideme von alebo sa stane neočakávaná udalosť, ktorá zmení Vaše plány a Vy ich musíte odložiť. Nebojte sa! Casualplay prichádza s piatimi nápadmi, ako zabaviť deti, takže doma sa nudiť nebudú. 

Celý článok...
 

Ako si vybrať správnu autosedačku, ilustrovaná príručka od Lucrativo

 

Ako vybrať autosedačku pre svoje dieťa? To je jedna z najčastejších otázok rodičov, keď čakajú dieťa. Casualplay je značkou a lídrom v oblasti bezpečnosti, ktorá vyrába detské produkty už takmer 50 rokov. Ilustrátor Xarly Rodriguez známy ako "Lucrativo" je nezávislým dizajnérom a zároveň otcom na plný úväzok.

Príchod prvého dieťaťa bola pre neho veľkou zmenou, zmenil sa na uponáhľaného otca, ktorý túži zdieľať svoje obavy spolu s budúcimi rodičmi prostredníctvom svojho profilu Instagram, Lucrativo. To ho viedlo k spolupráci s Casualplay a vytvoril obrázkový manuál ako, postupovať pri výbere autosedačky – známe kresby, ktoré vysvetľujú, ako si vybrať autosedačku.


 

Celý článok...
 

Ako si správne vybrať kočík pre dieťa ... bez toho, aby ste stratili hlavu?

 

Ktorý kočík je najlepší? To je jedna z najčastejších otázok, ktorú si rodičia kladú, keď čakajú dieťa. V tomto malom zábavnom sprievodcovi,  ktorý bol vytvorený ako vzájomná spolupráca medzi Casualplay a ilustrátorkou Agustinou Guerrero Vám poradíme, čo potrebujete o tom vedieť.

Príchod prvého dieťaťa Vám prinesie nové životné skúsenosti, preto nové mamičky ak sú ochotné môžu zdieľať svoj príbeh s ostatnými rodičmi. Spolupráca s Casualplay sa zrodila preto, aby sa spoločne vytvoril tento vtipný ilustrovaný sprievodca, plný tipov na výber najlepšieho kočíka. 

Celý článok...
 

Kočík Casualplay Loop ponúka kombinácie pre novorodencov, ktoré sa vám najviac páčia

 

Kočík Casualplay Loop ponúka kombinácie / sety pre novorodencov, ktoré sa vám najviac páčia: s Casualplay Prenosnou vaničkou Cot, s Casualplay autosedačkou Baby 0+ alebo autosedačkou Sono.

Kočík Casualplay Loop je cenovo dostupný. Ponúka vysokú kvalitu, bezpečnosť a všetko čo rodičia od kočíka vyžadujú. A teraz prichádza s novou konštrukciou aluminium!

Kočík dokonale ladí s veľkou škálou farieb.


 

Celý článok...
 

Novinky z kolekcie Casualplay 2016

 

Rok 2016 je pre výrobcu PLAY, S.A veľmi výnimočný, pretože slávi svoje 50 narodeniny.

Už pol storočia  starostlivo vyrába tie najlepšie športové kočíky, autosedačky a ďalšie doplnky pre deti a aj tento rok vám prináša zaujímavé novinky.

Pozrite sa čo máme v Casualplay nové!


 

Celý článok...
 

Ako vybrať správnu autosedačku pre dieťa?

Market24.sk vám prináša rady ako si vybrať tú správnu autosedačku pre vaše dieťa

Niekoľko pomocných tipov pri výbere autosedačky.

1. Pri kúpe autosedačky odporúčame, aby ste zvážili aký typ potrebujete, či ju chcete využívať aj s kočíkom.

2. Vyberajte si autosedačku tak, aby vyhovovala vašim každodenným potrebám. Pri výbere by ste mali zvážiť aj to, aké vozidlo vlastníte a aj podľa toho sa rozhodnúť.

3. Vyberte si autosedačku, ktorá zaisťuje bezpečnosť a pohodlie dieťaťa. Ak sa dieťa cíti pohodlne a uvoľnene, tak aj rodina bude mať pocit spokojnosti.


 

Celý článok...
 

Výbavička pre bábätko - čo by ste nemali zabudnúť

 

Už počas tehotenstva sa nastávajúci rodičia pripravujú na príchod nového člena rodiny, niekedy i viacerých naraz.

Čo všetko mám kúpiť? Koľko kusov? Kedy objednávať?

Možno máte predstavu, čo všetko potrebujete, no určite sa nájde i niečo, na čo ste pozabudli. Preto sme pre Vás pripravili zoznam aj s radami, aby ste sa vedeli zorientovať . Niektoré veci je potrebné zabezpečiť ešte pred pôrodom, iné je možné postupne dokupovať.


 

Celý článok...
 

Prvé topánky pre dieťa - na čo si musíte dať pozor

Rovnaká zásada platí nohy Vášho dieťaťa ako i na zuby - starať sa o ne správne od začiatku a predídete neskorším problémom v živote.


"Odhaduje sa, že človek prejde 115.000 míľ (približne 185 tis kilometrov) v živote - to je 8 -10 tisíc krokov za deň. „ A 90 percent detí má problémy s nohami, ale máte len mať jeden pár nôh, takže sa o ne starajte od prvého dňa, " hovorí Dr Charlotte Hawkins, špecialista na detské nohy, ich vývoj a poruchy so sídlom v Londýne.


 

Celý článok...
 

Ako vybrať odrážadlo, trojkolku, bicykel pre dieťa

Odrážadlo, trojkolka, kolobežka, šlapacia kára alebo bicykel? Aj vy by ste radi kúpili dieťatku nejaké to vozítko, ale neviete, ktoré by bolo vhodné?

Pripravili sme pre Vás poradňu, kde máte možnosť si vybrať jednoducho podľa veku dieťaťa. A to už od 6 mesiacov až do 8 rokov.

 

Od 6 mesiacov

Ideálna pre deti od pol roka je trojkolka Smart Trike Recliner kočík. S polohovaním, spĺňa normu ako kočík a teda môžete na prechádzkach vymeniť za bežný kočík. Dieťatko si vie v trojkolke aj pospať. Dodávaná aj s pláštenkou. Na výber 3 farby, všetky unisex, vhodné pre chlapcov i dievčatká.


 

Celý článok...
 

YOOMI - jedinečná samoohrievacia fľaška z Anglicka

Predstavujeme vám novinku v našej ponuke. Samoohrievacia fľaška yoomi. yoomi neskutočne uľahčuje kŕmenie ... ukončí problémy v noci, yoomi ohrievač zohreje mliečko pre bábätko na teplotu materského mlieka za 60 sekúnd. Je možné ho vziať hocikam...žiadne zháňanie horúcej vody. yoomi nikdy neprehreje jedlo... a tak zachováva všetky výživné látky v materskom mlieku. Je veľmi cenovo výhodný... yoomi je možné nabiť až 300 krát (nepotrebuje žiadne zástrčky, žiadne batérie).  yoomi fľašky majú cumeľ v tvare bradavky, čo umožňuje bábätku ľahko fľašu uchytiť a zároveň zabraňuje dojčenským kolikám.Sú perfektné pre kŕmenie z fľaše, pre kombinované kŕmenie, alebo ak chcete prejsť z dojčenia na fľašu.


 

Celý článok...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia