Wave, long a pennyboardy - Market24.sk

 
 
 

Kontaktujte nás: +421 909 21 83 95, +421 903 80 81 89  (Po - Pia: 9:30 - 17:00)

e-mail: objednavky@market24.sk , Od 16.3.2020 do odvolania je naša predajňa ZATVORENÁ


 
 
 
 
 
Úvod > Šport > Letné športy > Wave, long a pennyboardy
 
 
 

Doprava zdarma - market24.sk

Doprava zdarma

už od 89 €

Bonusový program - market24.sk

Nákup za super ceny

akcie a výpredaje

Tovar skladom - market24.sk

Tovar skladom

viac ako 10 000 poduktov

Osobný odber - market24.sk

Osobný odber

na predajni v Bratislave

Darčekové poukážky - market24.sk

Darčekové poukážky

od 10 € do 200 €

 
 
Trhák dňa new
 
 

Wave, long a pennyboardy

Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
 
Dostupnosť
Dodacia lehota: 3-5 dní
47,95 € 39,95 € Ušetríte: 17 %
Dostupnosť
Dodacia lehota: 3-5 dní
322,99 € 267,85 € Ušetríte: 17 %

 
 
Navštívili ste
 
 
Wave, long a pennyboardy

Wave, long a pennyboardy

 

Waveboard

Waveboard je jeden z veľkého množstva druhov nástrojov používajúceho sa v skateboardingu. Waveboard sa skladá z dvoch dosiek, ktoré sú spojené s tyčou. Táto tyč je zväčša vyrobená z pružných oceľových plátov. Na každej doske je pripevnené jedno koliesko pomocou casteru. Tieto kolieska nie sú od seba pri otáčaní závislé. Waveboard má dĺžku približne 85cm a váži 3kg.

 
Pohyb na waveboarde

Hlavnou častou je Caster, ktorý je k doske pripevnený v sklone30°.  V začiatočnej pozícií je caster v jednej osi so smerom jazdy. Keď jazdec dosku otočí do strany, caster sa natočí a dosku nepatrne nadvihne. A tým sa jazdec posúva dopredu. Teda pri waveboarde sa jazdec nemusí odrážať od zeme.

S waveboardom sa dajú vykonávať rôzne triky či už základné alebo pokročilé. Je možné jazdiť aj slalom z mierneho kopca. Pri jazde na waveboarde je veľmi dôležité dávať pozor na prekážky ako napríklad rôzne kamienky a konáriky zo stromov. S waveboardom nie je možné jazdiť po mäkkom a klzkom povrchu ako je napríklad piesok alebo voda. Pri jazde na waveboarde je potrebné aby mal jazdec ochrannú prilbuchrániče na kolená lakte a dlane.

 

Longboard

Je to ďalšia verzia skateboardu. Dĺžka longboardu je približne 100cm. Avšak existujú aj dlhšie a kratšie longboardy.  Šírka longboardu je približne 19 – 25cm. Longboard má väčšie, mäkšie a širšie kolieska oproti skateboardu. Vďaka tomu je longboard stabilnejší.  Pri jazde na longboarde je potrebné, aby mal jazdec na sebe ochrannú helmuchrániče.

 

Pennyboard

Pennyboard je doska podobná skareboardu. Je vyrobená z plastu. Predná časť dosky je zaoblená do špičky. Pennyboardy sú zložené z rôznych častí, ktoré sa vyrábajú samostatne. Pennyboard si môžete zakúpiť buď ako komplet alebo si ho môžete sami vyskladať podľa vašej predstavy. Pennyboardy sa predávajú v 2 rôznych veľkostiach a to buď 56cm alebo 71cm. Pennyboard je charakteristický hlavne svojou plastovou doskou. Táto doska môže mať rôzne farbyvzory. Ako aj pri každom boarde, tak aj pri pennyboarde je potrebné aby mal jazdec na hlave ochrannú prilbu a chrániče na kolená lakte a dlane.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia