Lopty a loptové hry - Market24.sk

 
 
 

Kontaktujte nás: +421 909 21 83 95, +421 903 80 81 89  (Po - Pia: 9:30 - 17:00)

e-mail: objednavky@market24.sk , Otváracie hodiny: Po - Pia: 10:00 - 12:00 a 13:30 - 17:00. 

 
 
 
 
 
 
 
 

Doprava zdarma - market24.sk

Doprava zdarma

už od 89 €

Bonusový program - market24.sk

Nákup za super ceny

akcie a výpredaje

Tovar skladom - market24.sk

Tovar skladom

viac ako 8000 poduktov

Osobný odber - market24.sk

Osobný odber

na predajni v Bratislave

Darčekové poukážky - market24.sk

Darčekové poukážky

od 10 € do 200 €

 
 
01.09.2018 Do konca akcie zostáva ešte:
11 hodín
43 minút
15 sekúnd
 
 

Lopty a loptové hry

Výrobca: 
Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Na stránku:

 
Dostupnosť
Dodacia lehota: Skladom
12,12 € 9,94 € Ušetríte: 18 %
Dostupnosť
Dodacia lehota: Skladom
1,90 € 1,53 € Ušetríte: 19 %
Dostupnosť
Dodacia lehota: Skladom
2,40 €
Dostupnosť
Dodacia lehota: Skladom
2,84 € 2,56 € Ušetríte: 10 %
Dostupnosť
Dodacia lehota: Skladom
2,22 € 2,00 € Ušetríte: 10 %
Dostupnosť
Dodacia lehota: 2-3 dni
10,43 € 8,55 € Ušetríte: 18 %
Dostupnosť
Dodacia lehota: 2-3 dni
10,43 € 8,55 € Ušetríte: 18 %
Dostupnosť
Dodacia lehota: 5-7 dní
3,29 € 2,85 € Ušetríte: 13 %
Dostupnosť
Dodacia lehota: 5-7 dní
2,29 € 2,13 € Ušetríte: 7 %
Dostupnosť
Dodacia lehota: 5-7 dní
4,99 € 4,37 € Ušetríte: 12 %
Dostupnosť
Dodacia lehota: 5-7 dní
19,99 € 17,18 € Ušetríte: 14 %
Dostupnosť
Dodacia lehota: 5-7 dní
2,29 € 1,59 € Ušetríte: 31 %
Dostupnosť
Dodacia lehota: 5-7 dní
1,99 € 1,59 € Ušetríte: 20 %
Dostupnosť
Dodacia lehota: 5-7 dní
2,99 € 2,61 € Ušetríte: 13 %
Dostupnosť
Dodacia lehota: 5-7 dní
2,99 € 2,67 € Ušetríte: 11 %
Dostupnosť
Dodacia lehota: 5-7 dní
2,29 € 1,59 € Ušetríte: 31 %
Dostupnosť
Dodacia lehota: 5-7 dní
2,98 € 2,61 € Ušetríte: 12 %
Dostupnosť
Dodacia lehota: 5-7 dní
2,99 € 2,30 € Ušetríte: 23 %
Dostupnosť
Dodacia lehota: 5-7 dní
2,29 € 1,59 € Ušetríte: 31 %
Dostupnosť
Dodacia lehota: 5-7 dní
3,39 € 2,61 € Ušetríte: 23 %

 
 
Vybrali sme pre vás TOP kategórie produktov pre deti
 
 
Navštívili ste
 
 
Lopty a loptové hry

Lopty a loptové hry

 

Medzi najobľúbenejšie patria loptové hry. Je množstvo športov, pri ktorých je potreba práve lopta, ktorá riadi celú hru. Zvyčajne hrá viacej hráčov. Medzi celosvetovo najznámejšie patria futbal, basketbal, tenis a podobne. Lopty majú rôznu funkciu pri rôznych športoch a predávané sú v rôznych veľkostiach, tvaroch a farbách.

Kolektívne športy sú o tom kde medzi sebou súperia dve družstvá a navzájom sa snažia kopnúť loptu do brány alebo hodiť ju do koša. Získavajú za to body, o ktorých rozhoduje rozhodca.

 

Známe loptové hry

Určite každý z vás pozná futbal, volejbal, basketbal, tenis či hádzanú. V posledných rokoch sa dosť rozšíril aj florbal. Môžeme sem zaradiť aj rugby, americký futbal, nohejbal, futsal, baseball, softball.

 

Menej známe loptové hry

Väčšinou ide o zabudnuté a staré hry.

Lakros

Tento šport pochádza od indiánov a je veľmi obľúbený v Severnej Amerike. Súperia medzi sebou dve pätnásťčlenné družstvá. Používajú palice s košíčkom, do ktorých chytajú loptičku.

Hurling

Hurling sa hrá v Írsku a je to ich národný šport. Takisto ako pri Lakrose sa táto hra hrá s palicami a ich cieľom je hodiť loptičku  do bránky alebo nad ňu. Podľa umiestnenia loptičky získavajú hráči body.

Bowls

Bowls je obľúbený najmä v Británii. Používajú sa gule.

Najdôležitejšie je vybrať správnu lptu a športové oblečenie alebo dress a obuv. Pri výkone určitého športu sa nám znižuje kľudový pulz . Je to blahodarné pre naše zdravie, srdce a cievny systém. Vďaka pohybu a cvičeniu je človek výkonnejší v práci a má vyššie sebavedomie. Väčšina športov nie je príliš nákladná ani keby sa mu chcel niekto venovať profesionálne.

 

Fotbal

Futbal patrí medzi najrozšírenejší a najpopulárnejší šport.

Prvé známky futbalu sa objavili už v staroveku v Číne. V Anglicku v 16 storočí vznikol dnešný futbal. Na prelome 18 a 19 storočia sa rozvíja novodobý futbal. Na účel zjednotených pravidiel do dnešnej podoby bolo založené prvé futbalové združenie. Football Association. Súťaž o anglický pohár sa uskutočnil v roku 1871. Z Anglicka sa rozšíril do Európy a ostatných kontinentov sveta. V roku 1944 vzniklo založenie FIFA. V roku 1930 sa v Uruguaji hrali prvé majstrovstvá sveta.

Prevádzkovať futbal  a profesionálne sa mu venovať je málo nákladné, stačí mať len loptu. Futbalisti patria k najlepšie plateným športovcom. Futbal sa hrá v chudobných aj v bohatých krajinách sveta.

 

Florbal

Obľuba Florbalu narastá a hrá sa na ihriskách rozmeru 40x20 metrov. Florbal sa hráva aj v halách budov. Hrá sa podobne ako hokej a takisto majú aj brankára. Používajú hokejky z plastových materiálov a snažia sa dať gól do bránky. Cieľom brankára je chytanie loptičky telom a nohami. Nepoužíva hokejku.

Pôvodne vznikol v USA  ale skôr sa za krajinu pôvodu považuje Švédsko. Organizovane sa začal hrať v 70. rokoch. V Švédsku sa nazýval innebandy. Vo Fínsku nazývaný salibandy a v Švajčiarsku unihockey.

Florbal rapídne rastie. V Slovenskej republike je registrovaných okolo 40 000 hráčov. Na rozdiel od hokeja nestojí veľa peňazí.

 

Basketbal

Medzi obľúbený šport patrí aj Basketbal. V Basketbale hrajú proti sebe dva tímy, ktoré majú päť členov a snažia sa dostať loptu do koša v predpísanej výške a zároveň sa snažia zabrániť súperovi aby súper dostal loptu do ich koša.

Dr James Nairsmit bol muž, ktorý v roku 1891 basketbal vymyslel. Pracoval ako učiteľ telesnej výchovy a mal za úlohu nájsť deťom šport, ktorý by mohli hrať pri zlom počasí. Na protiľahlé strany telocvične rozmiestnil koše na zber broskýň. Pravidlom zo začiatku bolo, že sa hráč nemohol s loptou pohybovať. Následne od upustení pravidiel sa tento šport rozšíril do Spojených štátov a ďalších krajín. V roku 1932 bola založená Medzinárodná basketbalová federácia. Do olympijských hier bol zaradený v roku 1936.

 

Volejbal

Volejbal je kolektívny šport a má aj plážovú variantu.

Princíp hry spočíva v súperení šesťčlenných družstiev. Medzi súpermi je sieť, cez ktorú sa hádže lopta a cieľom je dostať loptu na súperovu polovicu. Dôležité je aby lopta spadla na súperovu polovicu ihriska.

Vznikol v USA. William G. Morgan vymyslel túto hru v roku 1985. Jeho cieľom bolo vymyslieť bezkontaktný tímový šport s minimálny rizikom zranenia. Medzinárodná volejbalová federácia bola založená v roku 1947. V roku 1949 sa konali v Prahe prvé majstrovstvá sveta vo volejbale. Plážový volejbal bol oficiálne prijatý v roku 1986. Do programu olympijských hier  bol zaradený v roku 1996.

 

Baseball

V USA patrí medzi obľúbený šport. Používajú sa na to rukavice, pálky a loptičky. Nadhadzovač nahadzuje loptičku a útočník z jedného tímu sa ju snaží odpáliť. Pálkar ju musí odpáliť tak aby ju nezachytil bránič súpera. Na ihrisku sú rozmiestnené štyri méty. Pokiaľ súper nezachytil loptu a nenahral ju na príslušnú métu pálkar musí rýchlo obehnúť mety. Ak sa mu to podarí jeho tím získava bod.

V Spojených štátoch patrí tento šport medzi národný. V Kanade a Južnej Amerike si taktiež získal popularitu. Obľúbili si ho aj vo východnej Ázií, Austrálií a Juhoafrickej republike.

Prvé zmienky pochádzajú už zo 14 storočia z Anglicka. V Anglickej hre Stood Ball v 14 storočí sa behalo okolo štyroch stoličiek po odpálení loptičky. V 18 storočí stoličky nahradili kolíky. Volalo sa to Goal Ball. Prvýkrát sa baseball objavuje v USA. Alexander Cartwright usporiadal pravidlá. Národná liga profesionálnych bejzbalových klubov bola ustanovená v roku 1867.

 

Hádzaná

Korene tejto hry siahajú až do starovekého Grécka. Hádzaná sa hrá na ihrisku s rozmermi 20x40 metrov. Súperia medzi sebou dve sedemčlenné družstvá. Ich cieľom je trafiť do súperovej bránky loptu hodom. Územie alebo inak povedané bránkovisko v tvare polkruhu je určené iba pre  brankára.

Počiatky nájdete v starovekom Grécku. Neskôr ju prevzali Rimania. Holger Niesen vytvoril hádzanú a pomenoval ju Handbold. Prvé zjednotené pravidlá vyšli v roku 1906.V Kodani v roku 1946 vznikla medzinárodná federácia hádzanej. V roku 1972 bola zaradená medzi olympijské hry.

 

Nohejbal

Nohejbal má pôvod v Československu. Tento druh športu je populárny najmä v Česku a Slovensku ale aj v iných krajinách ako je napríklad Chorvátsko, Brazília, Maďarsko.

V roku 1922 sa začal prvýkrát hrať. Vymysleli ju členovia futbalového klubu Slavia Praha. V poli na každej strane hrajú zvyčajne len dvaja alebo traja hráči. Používajú dolné končatiny čiže nohy. Prvé zjednotené pravidlá boli spísané v roku 1936. V roku 1971 bol založený Slovenský Nohejbalový zväz.

 

Vodné polo

Je to vodná loptová hra. Medzi sebou súperia dve šesťčlenné družstvá a na každej strane jeden brankár. Hra sa hrá v bazéne, v ktorej sú plaváky. Plaváky vyznačujú rôzne herné zóny. Cieľom je streliť viac gólov ako súper. Hráči majú zakázané dotýkať sa dna a brať loptu do oboch rúk.

Prvé zmienky o hre podobné vodnému pólu pochádzajú z roku 1840. Hráči sedeli obkročmo na sudoch a pomocou pádiel sa snažili dostať loptu do bránky. Okolo roku 1970 boli spísané pravidlá. V roku 1908 sa pravidlá zjednotili. V Paríži vo Francúzsku  v roku 1900 sa prvýkrát vodné polo objavilo na olympijských hrách.

 

Loptové hry vždy bavili všetky vekové kategórie. V tejto skupine výrobkov nájdete lopty s niekoľkými detskými motívmi, s ktorými si môžu deti aj dospelí spríjemniť voľný čas, večer s priateľmi či rekreáciu na dovolenke .

 

Zahrať si vybíjanú, futbal, volejbal, futsal, hádzanú, myšky, alebo si iba tak zahádzať s Vašimi blízkymi je možné takmer vždy a všade. Jediné čo Vám k tomu chýba je lopta.

 

Skákajúce lopty sú vhodné predovšetkým na skákanie, rehabilitačné cvičenie a posilňovanie. Taktiež sú určené pre rôzne hry. Odolný materiál z nich robí doplnok na interiér aj exteriér. Vďaka hre s loptou si rozvíjate pohybové schopnosti spolu s ich správnou koordináciou. Naučíte sa zručnosti, stabilite a balansu, obratnosti a mnohým ďalším.

 

Vyberte si u nás vysoko kvalitný tovar od popredných výrobcov s ktorým zažijú Vaše ratolesti kopec srandy, radosti. A aj Vás rozptýlia od každodenných problémov a starostí.

 

Z našej ponuky si môžete vybrať lopty od známych výrobcov, ako sú napríklad Casallia, Intex, John, Ludi a.i.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia