null

 
 
 

Kontaktujte nás: +421 909 21 83 95, +421 903 80 81 89  (Po - Pia: 9:30 - 17:00)

e-mail: objednavky@market24.sk , Otváracie hodiny: Po - Pia: 10:00 - 12:00 a 13:30 - 17:00. 

 
 
 
 
 
Úvod > Blog > Hracie deky otvárajú deťom nový svet
 
 
 

Hracie deky otvárajú deťom nový svet

Keď sa dieťa narodí, otvorí sa pre neho úplne iný svet ako ten, ktorý doposiaľ poznalo počas deviatich mesiacov v bezpečí maminho bruška.  To, čo my bežne vidíme, bežne cítime, bežne počujeme je pre bábätko výnimočné a zároveň neznáme. Učí sa veci, ktoré my už dávno vieme a prídu nám prirodzené – napríklad to, ako máme čo chytiť; z akého sú veci okolo nás materiálu; čo sa stane, keď s tým niečím čosi urobíme.

Toto všetko malé deti počas svojich prvých mesiacov života spoznávajú a snažia sa veci správne zaradiť, preto je veľmi dôležité, aby im rodičia ponúkali dostatočné množstvo vnemov, vďaka ktorým si môžu zlepšovať svoju motoriku, učiť sa rozoznávať tvary a farby a veľa ďalšieho. Okrem toho, že vy ako rodič ste pre vaše dieťa najdôležitejším štartom do života, nájdu sa aj iné ideálne pomôcky.

K dôležitným patria aj detské hracie deky

 

 

Hracie deky rôznych tvarov, veľkostí a funkcií

 

Jednou z ideálnych pomôcok je aj hracia deka, pričom tých nájdete v obchode a na internete celé spektrum.

 

Hracie podložky

V ponuke bývajú obyčajné, takzvané hracie podložky, ktoré sú z príjemného a mäkkého materiálu, aby nedráždil citlivú detskú pokožku a svojou farebnosťou a veselými motívmi zaručene zaujmú pozornosť vašej ratolesti. Sú jednoduché, nezaberú veľa miesta, no možno nezabavia na celé hodiny tak ako tie, ktoré obsahujú hrazdu s odnímateľnými hračkami.

 

 

 

 

Hracie deky s hrazdičkami

Hracie deky s hrazdičkami a hračkami ponúkajú vášmu najmenšiemu všetko, čo potrebuje na rozvíjanie svojej pozornosti a vnímania – hračky zvyčajne obsahujú zrkadielko, šuštiace časti, svetielka a prehrávajú hudbu, ktorá sa aktivuje buď pohybmi bábätka alebo manuálne.

 

 

 

 

 

 

Hracie deky s nastaviteľnými bočnicami

A ak by vám ani to nestačilo, je možné zohnať hracie deky, ktoré majú nastaviteľné bočnice a v prípade zdvihnutia tak vytvoria hraciu ohrádku, do ktorej môžete vysypať farebné loptičky (ktoré takisto častokrát bývajú súčasťou deky).

Tieto deky svojimi funkciami dokážu vaše dieťa zabaviť na niekoľko hodín a je dosť možné, že sa na ten čas zabavíte spolu s nimi. Veď v tejto dobe majú deti také možnosti, o ktorých sa nám ani len nesnívalo, keď sme boli malými. Je už len a len na vás, aké vzory, farby a verziu si napokon zvolíte. 

 

 

...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia