KAWAR - Kúpeľová soľ z Mŕtveho mora 5kg

 
 
 

Kontaktujte nás: +421 909 21 83 95, +421 903 80 81 89  (Po - Pia: 9:30 - 17:00)

e-mail: objednavky@market24.sk , Od 16.3.2020 do odvolania je naša predajňa ZATVORENÁ


 
 
 
 
 
Baby a deti > Hygiena a kúpanie > Kozmetika z Mŕtveho mora > KAWAR - Kúpeľová soľ z Mŕtveho mora 5kg
 
 
 

Doprava zdarma - market24.sk

Doprava zdarma

už od 89 €

Bonusový program - market24.sk

Nákup za super ceny

akcie a výpredaje

Tovar skladom - market24.sk

Tovar skladom

viac ako 10 000 poduktov

Osobný odber - market24.sk

Osobný odber

na predajni v Bratislave

Darčekové poukážky - market24.sk

Darčekové poukážky

od 10 € do 200 €

 
 
 
 

KAWAR - Kúpeľová soľ z Mŕtveho mora 5kg

KAWAR - Kúpeľová soľ z Mŕtveho mora 5kg
zväčšiť obrázok
SkladomAkcia KrásaOdporúčame Krása
Ušetríte: 16 %
KAWAR - Kúpeľová soľ z Mŕtveho mora 5kg
 
5 (1 )
KAWAR - Kúpeľová soľ z Mŕtveho mora 5kg
Kód produktu:8586014227586
Výrobca:Kawar
5
Bežná cena: 21,99 € Vaša cena: 18,49 €
Dostupnosť
Dodacia lehota: Skladom
:
Kúpou produktu získate 1 kredit. Viac o kreditnom systéme

Popis produktu

KAWAR - Kúpeľová soľ z Mŕtveho mora 5kg


Stopercentná prírodná a čistá soľ pochádza z najväčšieho zdroja minerálneho bohatstva sveta – z Mŕtveho mora. Kryštáliky tejto soli sú úplne odlišné od obyčajných morských solí. Minerálne látky v Mŕtvom mori dosahujú koncentráciu až 32%, čo je vlastne nasýtený roztok.

  • Soľ má upokojujúci a relaxačný účinok na celé telo, tlmí svalovú únavu, priaznivo pôsobí pri reumatických a kĺbových bolestiach – zlepšuje pohyblivosť bolestivých miest.
  • Čistí a revitalizuje pokožku, odstraňuje z nej škodlivé látky a napomáha pri odstraňovaní kožných problémov, akné a psoriázy.
  • Kožné bunky obohatené o minerály majú vyššiu schopnosť absorbovať vlhkosť, vďaka čomu je následne pokožka svieža a pružná.
  • Počas kúpeľa nie je nutné použiť mydlo ani sprchový gél, soľ z nej odstráni všetky nečistoty i nadbytočný tuk.
  • Po kúpeli sa odporúča telo opláchnuť čistou vlažnou vodou a aplikovať telové mlieko Kawar.
  • Pri ochoreniach horných dýchacích ciest priaznivo pôsobí inhalovanie slaného roztoku.

 

Len na vonkajšie použitie! V prípade kontaktu s očami vypláchnite oči čistou vodou. Uchovávajte mimo dosahu detí. Ľudia s veľmi citlivou pokožkou a malé deti by mali použitie konzultovať s lekárom.

Ingredients: Aqua, Maris Sal, Magnesium Chloride 24–34 %, Potassium Chloride 12–18 %, Sodium Chloride 12–18 %, Calcium Chloride 0,1–1,5 %, Bromide 0,2–0,4 %, microelements

 

Soľný kúpeľ – hydratuje, regeneruje a omladzuje

 

Vzácne minerály obsiahnuté v soli z Mŕtveho mora vďaka schopnosti hydratovať pokožku do hĺbky napomáhajú udržiavať v rovnováhe jej prirodzenú vlhkosť. Priaznivo ovplyvňujú zotavenie vysušenej kože – zjemňujú ju, zvláčňujú a urýchľujú jej regeneráciu. Pokožka vďaka nim omladne, je sviežejšia.
Draslík, ktorý je hlavným vnútrobunkovým prvkom, zabezpečuje prienik vody cez membrány buniek, v bunkách ju viaže na seba a stará sa v nich o jej optimálny objem. Horčík zlepšuje látkovú premenu a sodík zvyšuje energiu pre aktívny medzibunkový prenos živín. Chlór vyrovnáva obsah solí v bunkách, vápnik pôsobí utišujúco, kým bróm má výrazný relaxačný efekt a spolu s jódom navyše aj hojivé a antiseptické účinky, ktoré výrazne podporujú napríklad aj liečbu akné.

Na vaňu s obsahom 60 až 80 litrov vody stačí rozpustiť 125 g soli.

 

10 vecí, ktoré ste o Mŕtvom mori ani netušili

 

Toto hyper slané jazero, leží na hraniciach Jordánska na východe a Izraela na západe. Je skutočne unikátnym miestom.

 

1. Najnižšie položené miesto na svete 

Výška pobrežia Mŕtveho mora je 423 metrov pod hladinou mora. 

 

2. Najhlbšie hyper soľné jazero na svete

Mŕtve more je 377 m hlboké. Hyper soľné jazero je vnútrozemská vodná plocha, ktorá obsahuje významné koncentrácie chloridu sodného a iných minerálnych solí. Úrovne solí prevyšujú hladinu oceánskej vody.

zdroj: wikipedia.org

 

3.  Mŕtve more je jednou z najslanších vodných nádrží na svete

Má až 33,7% slanosť. Aj keď jazero Assal (Džibutsko), Garabogazköl a niektoré hyper slané jazerá v údolí McMurdo Dry v Antarktíde (napríklad Don Juan Pond) zaznamenali vyššiu salinitu.

 

4. V Mŕtvom mori nemusíte vedieť plávať

Vďaka nezvyčajne vysokej koncentrácii soli v Mŕtvom mori môžu ľudia ľahko plávať a sú nadnášaní prirodzeným vztlakom. V tomto smere je Mŕtve more podobné Veľkému Soľnému jazeru v Utahu v Spojených štátoch.

 

5. Mŕtve more je približne 8,6 krát slanšie ako oceán. 

Táto slanosť spôsobuje drsné životné podmienky, ktoré neprospievajú zvieratám. Z toho je odvodený názov Mŕtve more. Vysoká slanosť bráni tomu, aby v ňom žili makroskopické vodné organizmy, ako sú ryby a vodné rastliny, aj keď malé množstvá baktérií a mikrobiálnych húb sú prítomné.

zdroj: wikipedia.org

 

6. Mŕtve more je 67 km dlhé

A 18 kilometrov široké v najširšom bode. Nachádza sa v údolí Jordan Rift a je zásobované najmä riekou Jordán.

 

7. Má liečivé účinky

Oblasť Mŕtveho mora sa stala hlavným strediskom pre výskum a liečbu v oblasti zdravia z viacerých dôvodov. Každá vlastnosť Mŕtveho mora má špecifické účinky pre zdravie ľudí. Ide o obsah minerálov vo vode, veľmi nízky obsah peľových a iných alergénov v atmosfére, zníženú ultrafialovú zložku slnečného žiarenia a vyšší atmosférický tlak vo veľkej hĺbke.

 

8. Prvé kúpele na svete

Biblicky, Mŕtve more bolo útočiskom kráľa Dávida. Bolo to jedno z prvých kúpeľných stredísk na svete, aj pre Herodesa Veľkého. Už vtedy sa zo vzácnych minerálov vyrábal široký sortiment výrobkov, od balzamov na egyptskú mumifikáciu až po potaš pre hnojivá.

 

9. Vypúšťa asfalt 

Z hlbokých hlbín, Mŕtve more neustále vyplavuje malé kamienky a kúsky čiernej hmoty. Na archeologických miestach boli nájdené asfaltové figuríny a živicové neolitické lebky. Egypťania používali pri mumifikácii tiel asfalt dovážaný z oblasti Mŕtveho mora.

 

10. Najnižšia cesta na svete, Highway 90

 Vedie pozdĺž Izraelského pobrežia a západného brehu Mŕtveho mora vo výške 393 metrov pod hladinou mora.

Recenzie zákazníkov


avatar

Kawar soľ používame pravidelne ak do kupela aj do výparníka v saune.

...

Pridať komentár:

...

Pridať reakciu na komentár:

 
 
Navštívili ste
KAWAR - Kúpeľová soľ z Mŕtveho mora 5kg KAWAR - Kúpeľová soľ z Mŕtveho mora 5kg
5 1
21,99 € 18,49 € Ušetríte: 16 %
SkladomAkcia KrásaOdporúčame Krása
 
 
Kozmetika z Mŕtveho mora

Kozmetika z Mŕtveho mora 

 

Kozmetika z Mŕtveho mora je už dávno považovaná za ojedinelú s blahodárnym účinkom a taktiež obsahuje dôležité minerály potrebné pre ľudsky organizmus. Kozmetika z Mŕtveho mora je vytvorená z vody a bahna z Mŕtveho mora. Mŕtve more je slané bezodtokové jazero a taktiež je najslanším morom na svete, ktoré sa nachádza na hraniciach Jordánska a Izraela, vzniklo v časti Veľkej priekopovej prepadliny EL Ghor a tvorí obrovskú nádrž, v ktorej prúdi voda. Vody s vysokým obsahom solí a minerálov sa vlievajú do Mŕtveho mora z horských minerálnych prameňov. Následkom suchého púštneho ovzdušia je neustále odparovanie vody, koncentrácia solí a minerálov sa tak zvyšuje. Na niektorých miestach na pobreží vytvorila morská voda nánosy bahna, ktoré má priaznivé účinky na organizmus. Voda  z Mŕtveho mora je tak slaná, že nás udrží na hladine bez nášho vlastného úsilia a uvoľňuje sa iba vyparovaním.

 

Blahodárne účinky Kozmetiky z Mŕtveho mora

Kryštáliky soli z Mŕtveho mora sú úplne odlišné od obyčajných morských solí. Mŕtve more obsahuje viac ako 30% minerálov, čo je 10-krát viac ako iné moria. Koncentrácia minerálov - draslíka, horčíka, brómu, jódu má blahodárny vplyv na ľudský organizmus.

Životodarná soľ a bahno z Mŕtveho mora predstavuje už tisícročia zdroj krásy a zdravia. Vysoká koncentrácia minerálov má blahodárny účinok pri liečbe kožných chorôb, ekzémov, akné, psoriázy, pri liečbe reumatických a respiračných problémov, odstraňujú škodliviny a odumreté bunky z pokožky. Pomáha zregenerovať pokožku, urýchliť prietok v lymfatických dráhach, podporuje prekrvenie kože, na vlasy pôsobí ako revitalizér.

 

Nie každý z nás má možnosť navštíviť Mŕtve more v Izraeli, môžete si však dopriať v pohodlí Vášho domova prostredníctvom kozmetiky z Mŕtveho mora a overiť účinky bahna a soli na svojej vlastnej pokožke.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia